Czwartek, 23.03.2017

&nbps;

Typ: Bez klękania w Atenach

11 grudnia 2015 12:48

Nawet jeśli w meczu o wszystko nie uda się wygrać z Panathinaikosem, to Stelmet nie podda się bez walki i nie zanotuje totalnej klęski.

Saso Filipowski / fot. W. Klepka, Newspix
Zarejestruj się w RIVALO i zgarnij bonus 200,- PLN !

Euroliga, piątek, godz. 20.45
Panathinaikos Ateny – Stelmet Zielona Góra,
typ: Stelmet +14.5, kurs: 1.90 >>

Obie drużyny grają jeszcze o coś – gospodarze potrzebują wygranej do zapewnienia sobie awansu do Top16, a Stelmet ewentualnym zwycięstwem mógłby przedłużyć marzenia o sensacyjnym wyjściu z grupy. W pierwszym meczu mistrzowie Polski byli górą 71:68 i to jest pierwszy z prognostyków sugerujących, że nie polegną w Atenach różnicą aż 15 punktów.

Panathinaikos to w tym sezonie drużyna nieco słabsza niż w ostatnich latach, choć na własnym parkiecie (bilans 3:1) wciąż jest faworytem każdego meczu. Pod wodzą Saszy Djordjevicia i z szeregiem mocno już doświadczonych graczy w składzie jest to zespół preferujący dość statyczną, poukładaną koszykówkę, a taki styl odpowiada grającemu systemem Stelmetowi.

Zielonogórzanie w Atenach zagrają osłabieni – zwłaszcza Vlad Moldoveanu to istotny element gry w ataku, rozciągający obronę rywala. Skoro jednak, także bez niego, udało się wygrać na wyjeździe z Lokomotivem Kubań, to równie dobrze można przynajmniej do końca powalczyć z Panathinaikosem. Szymon Szewczyk na czwórce z pewnością nie przestraszy się słynnej hali, a z obecnym już w składzie J.R. Reynoldsem także sytuacja na obwodzie powinna być ciut spokojniejsza.

Bardzo trudno wyobrazić sobie wygraną Stelmetu, ale do pogromu raczej dojść nie powinno.

typ: Stelmet +14.5, kurs: 1.90 >>

RW

Zarejestruj się w RIVALO i zgarnij bonus 200,- PLN !

 

 
&nbps;
Partnerzy: Zakłady Sportowe