Czwartek, 23.03.2017

&nbps;

Wolves: Tankowanie się zwraca

20 maja 2015 11:06

Po raz pierwszy od 2004 roku najgorsza drużyna sezonu zasadniczego – Minnesota Timberwolves – wygrała loterię draftową. I kto mówił, że tankowanie nie popłaca? 

fot. Newspix 
Zarejestruj się w MAYPLAY i zgarnij bonus 200,- PLN ! 

Timberwolves w sezonie 2014/15 przegrali aż 66 z 82 meczów. Mieli największe szanse (25%) spośród wszystkich czternastu klubów biorących udział w loterii. Ostatnią drużyną, w przypadku której przełożyło się to na pierwszy pick, byli Orlando Magic, którzy w 2004 roku wybrali Dwighta Howarda. W ogóle taka sytuacja na przestrzeni 31 lat miał miejsce tylko pięć razu.

Miniona kampania i tak od początku była przez nich spisana na straty. Odejście Kevina Love’a, przebudowa, lawina kontuzji. Na parkiecie ogrywano młodzież, ściągnięto Kevina Garnetta jako mentora, a na pocieszenie Minneapolis dostało triumfatora jednego z lepszych konkursów wsadów ostatnich lat oraz najlepszego debiutanta. I jak się okazało, pierwszy wybór w kolejnym drafcie. W składzie mogą więc za chwilę mieć wszystkie „jedynki” trzech ostatnich naborów.

Po „Wilkach” wybierać będą Los Angeles Lakers, którzy do końca musieli obawiać się, czy aby na pewno zachowają do tego prawo. Jeśli bowiem wypadliby poza pierwszą piątkę, musieliby oddać swój pick do Filadelfii.

Robiłem to po raz pierwszy w życiu. Móc być tutaj i ochronić drugi pick, to dla mnie spora rzecz. Mogę teraz wrócić do domu i z czystym sumieniem powiedzieć „Przepraszam, że nie załatwiłem wam pierwszego numeru, ale drugi też chyba nie jest zły” – mówił po wszystkim podekscytowany trener „Jeziorowców”, Byron Scott.

Jako trzeci wybierać będą Sixers. Zaraz po nich do głosu dojdą Knicks, którzy i tak będą się na coś wymieniać, a pierwszą piątkę Draftu 2015 zamkną Magic. Pozostałe dziewięć picków rozlosowano w następnej kolejności:

6. Sacramento Kings

7. Denver Nuggets

8. Detroit Pistons

9. Charlotte Hornets

10. Miami Heat

11. Indiana Pacers

12. Utah Jazz

13. Phoenix Suns

14. Oklahoma City Thunder

Draft 2015 odbędzie się 25 czerwca w Barclays Center na Brooklynie. 

Mateusz Orlicki 

Zarejestruj się w RIVALO i zgarnij bonus 200,- PLN !

 

 
&nbps;
Partnerzy: Zakłady Sportowe