Czwartek, 23.03.2017

&nbps;

Bez Griffina ani rusz

22 stycznia 2016 11:29

Cavs po srogim laniu zebranym od Warriors pozbierali się i wykorzystali poważne osłabienie Los Angeles Clippers. Dzięki rzutom z dystansu przeważyli szalę w wyrównanym meczu, pokonując rywala 115:102.

Bez wsparcia pod koszem świetny Chris Paul to za mało na Cavs / fot. Newspix
Zarejestruj się w RIVALO i zgarnij bonus 200,- PLN !

W sumie 5 punktów i 4 zbiórki zdołał dostarczyć dla Clippers Mbah a Moute, nie trzeba znać na pamięć statystyk Blake’a Griffina, by wiedzieć, że to zdecydowanie za mało, aby nawiązać walkę na pozycji silnego skrzydłowego z Kevinem Love (potężne 18+16), zwłaszcza, gdy skrzydłowy Cavs – po raz kolejny – jest krytykowany i przymierzany do wszystkich możliwych transferów.

LeBron tym razem przyjął pozę przede wszystkim podającego lidera (12 asyst), a ponieważ rzucający z dystansu koledzy trafiali, nie trzeba było jego wyczynów (ani niepotrzebnego siłowania) strzeleckich. JR Smith miał jeden z tych dni, kiedy wpada mu niemal z każdego miejsca na boisku, trafił ostatecznie 6 z 7 „trójek”.

Chrisowi Paulowi sprzed nosa uciekł wybór do startowej piątki Meczu Gwiazd i zapewne, tak jak chyba każdemu, także jemu wpłynęło to nieco na ambicję. Lider Clippers przez cały mecz ciągnął swój zespół (skończył z 30 punktami i 9 asystami), ale sama końcówka znów nie była jego domeną. Zabrakło wsparcia od „dyżurnego” specjalisty od ważnych rzutów – Paula Pierce’a, który wyjechał z Cleveland z zerowym dorobkiem. Formę strzelecką z ostatnich dni potwierdził JJ Reddick, ale wobec braku przeciwwagi pod koszem, na niewiele się to zdało.

Cavs przegrali ostatnio z najlepszymi drużynami ligi – Spurs i Warriors, ale ich pozycja n Wschodzie pozostaje niezagrożona. Sytuacja Clippers jest stabilna, ale prędzej niż marszem w górę (czołowa trójka uciekła na dobre), muszą na swoim 4 miejscu przejmować się obroną pozycji przed pościgiem (rozpędzonych wreszcie) Grizzlies oraz Mavs.

TS

Zarejestruj się w RIVALO i zgarnij bonus 200,- PLN !
 

 

 
&nbps;
Partnerzy: Zakłady Sportowe