Wtorek, 21.02.2017

&nbps;

Karnowski prowadzi Gonzagę

28 marca 2015 10:20

Przemysław Karnowski (18 pkt, 9 zb.) zagrał swój najlepszy mecz w ramach turnieju NCAA i awansował do Elite Eight, prowadząc swój zespół do zwycięstwa nad UCLA 74:62.

Zarejestruj się w MAYPLAY i zgarnij bonus 200,- PLN !

W koszykarskim Internecie, nie tylko tym polskim, od kilku godzin rządzi Przemysław Karnowski. Polski środkowy był najlepszym zawodnikiem meczu Gonzaga Bulldogs z UCLA. Zdobył w nim 18 pkt., trafiając 8 z 11 rzutów z gry, zebrał 9 piłek (4 w ataku), zablokował 2 rzuty, a dwie piękne asysty do Domantasa Sabonisa robią istną furorę w serwisach społecznościowych:

Jeszcze dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy UCLA doszli Gonzagę na 34:35. Wtedy jednak nastąpił kluczowy dla losów spotkania zryw w wykonaniu „Buldogów”. Seria punktowa 18:3 zakończona pierwszą z przytoczonych polsko-litewskich akcji rozstrzygnęła rywalizację, a w niej aż 8 „oczek” pochodziło od reprezentanta Polski.

Obu drużynom zabrakło tego dnia skuteczności z dystansu. Lepsza w tym elemencie była ekipa z Kalifornii, która zanotowała – UWAGA – 23% celnych rzutów. Gonzaga zdecydowanie (50:39) wygrała walkę na tablicach i dostała większe wsparcie z ławki. Rezerwowi Marka Fewa zdobyli łącznie 18 punktów, podczas gdy po stronie Bruins jakąkolwiek zdobycz zanotował tylko środkowy Thomas Welsh, który trafił do kosza raz (2 pkt.).

Gonzaga zagra teraz w niedzielę (godz. 23:05 polskiego czasu) z prowadzonym przez Mike’a Krzyżewskiego Duke. Dla Karnowskiego będzie to nie lada wyzwanie, gdyż przyjdzie mu rywalizować z przymierzanym do pierwszego numeru draftu Jahlilem Okaforem. Zags do finału regionu ostatni raz dotarli w 1999 roku. Jeśli uda im się pokonać rozstawionych z jedynką Blue Devils, po raz pierwszy w historii zagrają w Final Four.