Wtorek, 21.02.2017

&nbps;

NCAA: Karnowski pewnie po awans

21 marca 2015 09:28

Gonzaga Bulldogs zgodnie z oczekiwaniami pokonali North Dakota St. Bison 86:76 i awansowali do kolejnej rundy turnieju NCAA. Przemysław Karnowski (11 pkt.) miał w tym spory udział.

Zarejestruj się w MAYPLAY i zgarnij bonus 200,- PLN !

Wszystko zgodnie z planem, ale bez drobnych kłopotów się nie obyło. „Bizony” zaczęły mecz od celnych rzutów z dystansu w trzech kolejnych akcjach i dały wyraźny sygnał, że podkładać się nie zamierzają. Jednak w miarę przebiegu spotkania to Gonzaga, która w Seattle na brak dopingu nie mogła narzekać, przejęła inicjatywę i przez większość czasu utrzymywała kilkunastopunktowe prowadzenie.

Najwięcej kłopotów niespodziewanie sprawił „Buldogom” Dexter Werner, który mając przed sobą Przemysława Karnowskiego i Domantasa Sabonisa, rozgrywał mecz życia. Wchodząc z ławki, był najlepszym strzelcem zespołu z 22 punktami na koncie (10-14 z gry). To także dzięki niemu na 6 minut przed końcową syreną Północna Dakota doszła rywali na zaledwie 6 „oczek”.

Wtedy jednak dwie bardzo ważne trójki, jedną z faulem, trafił Kevin Pangos (18 pkt.), a cały zespół Marka Fewa mocno przycisnął i wrócił do bezpiecznej przewagi.

Obie ekipy trafiły ponad połowę swoich rzutów z gry, ale to Bulldogs mieli w swoich szeregach zawodnika meczu. Kyle Wiltjer, bo o nim mowa, trafił 8 z 12 prób, notując 23 pkt. i 7 zb.

Karnowski może nie błyszczał, ale zaprezentował się bardzo solidnie - na 11 „oczek”, 6 zbiórek i 2 bloki w 22 minuty, a komentatorzy w kilku momentach mogli porozpływać się nad jego manewrami pod koszem. I tylko ten nieszczęsny Werner pozostawia delikatny niesmak.

Zobacz akcję Karnowskiego (1) >>

Zobacz akcję Karnowskiego (2) >>

Pierwsze koty za płoty. W meczu z „Bizonami” ekipa ze Spokane nie pozwoliła, aby sprawy wymknęły się spod kontroli, ale w kolejnej rundzie czeka ją już znacznie trudniejsze zadanie. Iowa z Aaronem Whitem (26 pkt.) to bardzo niewygodny rywal, który w swoim meczu rozbił Davidson College aż 83:52. Do tej konfrontacji dojdzie w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 1:10 polskiego czasu, również w KeyArena w Seattle.