Wtorek, 21.02.2017

&nbps;

Karnowski już w Sweet 16

23 marca 2015 16:46

Przemysław Karnowski i jego Gonzaga Bulldogs w trzeciej rundzie turnieju NCAA rozjechali ekipę Iowa 87:68. Teraz czas na UCLA.

Zarejestruj się w MAYPLAY i zgarnij bonus 200,- PLN !

W niedzielny wieczór „Buldogi” były po prostu nie do zatrzymania. Dzięki rewelacyjnej grze w ataku już do przerwy prowadzili różnicą 17 punktów i rywale ani przez chwilę już im w tym meczu nie zagrozili. Skuteczność z gry na poziomie 61,5 proc., 62,5 proc. z dystansu, zdecydowanie wygrana walka na tablicach (31:19) i dwa razy więcej asyst (20:10). Tylko rzuty wolne wykonywali gorzej niż Iowa, ale i tak z linii punktów zdobyli więcej.

Najlepszy na parkiecie znów był Kyle Wiltjer. Po 8-12 z gry w piątek w niedzielę zanotował 10-12 i mecz zakończył z 24 punktami oraz 7 zbiórkami na koncie. W 25 minut! O double double otarł się wchodzący z ławki Domantas Sabonis (18 + 9), a Przemysław Karnowski tym razem uzbierał 9 „oczek”, 4 zb., 2 bl. i 4 efektowne asysty, prawie w stylu Marca Gasola.

Zobacz skrót tego meczu >>

W ten właśnie sposób Gonzaga po raz pierwszy od 2009 roku awansowała do fazy Sweet 16. W poprzednich latach plany były ambitne, ale za każdym razem „Buldogom” przytrafiała się jakaś wpadka i z turniejem trzeba się było żegnać najpóźniej w trzeciej rundzie.

Teraz wszystkich czeka chwila przerwy, aby do rywalizacji powrócić w piątek. Zespół Marka Few zmierzy się z UCLA Bruins, ekipą, którą już raz w tym sezonie pokonał. Do konfrontacji doszło w trakcie fazy zasadniczej i skończyło się na w miarę łatwym 87:74. I chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko powtórce z rozrywki.