Classic: Mecz Gwiazd 1997

12 lipca 2012 19:41

Shawn Kemp, Gary Payton, Latrell Sprewell czy Scottie Pippen u szczytu formy. Michael Jordan jak zwykle niesamowity. Ale to Glen Rice nieoczekiwanie został bohaterem All Star Game w 1997 r.

Masakra w dniu Św. Walentego - wielki mecz Larry'ego Birda

Wschód do zwycięstwa 132:120 niespodziewanie prowadził tercet Glen Rice, Terrell Brandon i Vin Baker (zwłaszcza w to ostatnie nazwisko trudno dziś uwierzyć). Rice ustanowił nawet rekord meczu gwiazd, zdobywając 20 punktów w jednej kwarcie i 24 w trakcie połowy meczu. Pojedynek o tytuł MVP stoczył z Michaelem Jordanem, który jako pierwszy gracz w historii meczu gwiazd zaliczył triple-double.

Oglądając ten mecz można się też np. dowiedzieć, że Kevin Garnett był kiedyś młody - to był jego debiut w Meczu Gwiazd. W świetnej formie pokazał się Anfernee Hardaway, a po boisku hasał jeden z najstarszych obecnie graczy NBA – Grant Hill. Dla koneserów, w przerwie spotkania liga przygotowała prezentację 50 najlepszych graczy w historii, na 50-lecie istnienia ligi.

Wschód – Zachód 132:120

Wschód: Glen Rice – 26 (4x3), Anfernee Hardaway – 19 (3x3, 7 zb.), Vin Baker – 19 (12 zb.), Michael Jordan – 14 (11 zb., 11 as.), Grant Hill – 11, Terrell Brandon – 10 (8 as.), Tim Hardaway – 10, Scottie Pippen – 8, Christian Laettner – 7 (11 zb.), Dikembe Mutombo – 3 (8 zb.), Joe Dumars – 3, Chris Webber – 2

Zachód: Latrell Sprewell – 19, Gary Payton – 17 (10 as.), John Stockton – 12 (5 as.), Hakeem Olajuwon – 11, Detlef Schrempf – 11, Shawn Kemp – 10, Eddie Jones – 10, Mitch Richmond – 9 (3x3), Tom Gugliotta – 9 (8 zb.), Kevin Garnett – 6 (9 zb.), Karl Malone – 4, Chris Gatling – 2